Atrakcje na terenie obiektu:

success-white

rowery turystyczne 30zł/h

success-white

kajaki, rowery wodne 30zł/h

success-white

kort tenisowy 30zł/h

success-white

grillowanie pod wiatą
(opał własny)

success-white

prywatna plaża

Inne atrakcje:

Katamaran i ambona obserwacyjna z napędami elektrycznymi

Każdego roku, od połowy sierpnia, około 2 miesiące – (w zależności od pogody), trwa okres weselny jeleni. Wieczorem lub nocą, siedząc na tarasie swojego domu we Wnukowie, nasi drodzy Goście mogą słuchać niepowtarzalnego rykowiska jeleni, rozchodzącego się echem po całej okolicy. Przy odrobinie szczęścia, używając specjalnych, przez nas zbudowanych, mobilnych ambon, możemy zobaczyć i sfotografować prawdziwe pojedynki potężnych zwierząt, toczone o władzę nad potulnie oczekującymi łaniami. „Huczką” zwą się natomiast gody dzików. Pełne gorących uczuć, normalnie niezwykle rzadko wychodzące z gęstych mazurskich borów największe „odyńce”, można obserwować w walce o zakochane w nich „lochy”.

Wędkarskie wyprawy katamaranem po Jeziorze Roś

Katamaran, który udostępniamy naszym Gościom nie wymaga motorowodnego patentu i cieszy się opinią łatwego w manewrowaniu, stabilnego i bezpiecznego. Wyruszamy z naszej prywatnej mariny. Można nim odbyć kilkugodzinną, rodzinną wycieczkę, zaplanować oryginalną sesję zdjęciową, obserwować malowniczy krajobraz i cieszyć się samotnością na środku jeziora.

Poznawanie Puszczy Piskiej

Mazury – światowej sławy cud natury. To nie tylko slogan. Tropienie śladów dzikich zwierząt, obserwacje ptaków oraz ich wiosenny okres godowy zainteresuje nie tylko wprawnego ekoturystę. Pokażemy naszym Gościom, jak wielkim skarbem jest przyroda, która nas otacza. To prawdziwa uczta  dla naszych oczu, uszu i obiektywu fotograficznego aparatu.

Wędkowanie

Sztuka wędkowania nie jest łatwa. Wiadomo jednak, że wiosna i jesień to dobra pora na szczupaka. Po zimie większość ryb żeruje. Nasi Goście – wędkarze, chętnie łowią ryby cały rok ,niektórzy nawet spod lodu. Podobno najlepsze okazy trafiają się, kiedy speaning rzucają na Jeziorze Roś, z naszego prywatnego pomostu. Dla małych i początkujących wędkarzy zawsze są to niezapomniane przeżycia.

Jazda konna

Mazury to prawdziwy raj dla miłośników jazdy konnej.Wielu doskonali tu swoje umiejętności, a początkujący, , na pewno poczują się bezpieczniej w ćwiczeniu poprawnego dosiadu pod okiem profesjonalnego instruktora. Wokół Wnukowa jest kilka znanych stadnin ze słynnym Gałkowem na czele. Jazda konna dostępna jest za dodatkową opłatą.

Konne przejażdżki bryczką

Przejażdżka bryczką po malowniczej mazurskiej krainie pozostawia niezapomniane wrażenia. Dla dzieci to może być pierwsza okazja, aby pogłaskać żywego konia i znaleźć prawdziwego grzyba. Dodatkowa opłata wg cennika.

Myślistwo

Polowania na Ziemi Mazurskiej mają wielowiekową tradycję . Ogromne pola
i rozległe lasy stanowią rzadkie już dziś naturalne środowisko dla europejskich dzikich zwierząt takich jak: kozły, sarny, jelenie, dziki, łosie i daniele. Polowania mają swój cennik. Odbywają się zawsze pod opieką zawodowych leśników.

Zabytki regionu

Organizujemy ciekawe wycieczki po regionie. Z profesjonalnymi przewodnikami możemy zwiedzić ruiny zamków krzyżackich, kościoły, pałace, muzea, nowożytne fortyfikacje albo poznamy niezwykłe historie przydrożnych kapliczek.

Warsztaty kulinarne

Tradycyjna kuchnia mazurska czerpała surowce głównie z lasu i jezior. Dlatego tak lubimy np. mazurską zupę rybną z pulpetami. Warsztaty kulinarne to doskonałe uzupełnienie wypoczynku nad naszymi jeziorami i wielka atrakcja dla całej rodziny. Szczególnie gdy okazuje się, że rydze z patelni są dostępne cały rok.

Umiemy zrobić wesele nie tylko w Sali Balowej ale także np wg amerykańskiej tradycji na trawie, na łące albo pod namiotem. Organizujemy obsługę wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych i uroczystości rodzinnych.

Na specjalne życzenie podamy np. kolację lwowską, śródziemnomorski obiad na bazie owoców morza albo przygotujemy rybnego grilla z syberyjską zupą Uhą jako danie główne.

Prawdą jest, że Wnukowo jest słynne ze swojej wyjątkowej kuchni. Bo my, Szanowny nasz Gościu, nie jemy tylko po to aby żyć, ale także żyjemy po to aby smacznie zjeść.

Masaż klasyczny i leczniczy

Masaż połączony z gimnastyką rehabilitacyjną prowadzony przez profesjonalnych terapeutów, wszystko za umiarkowaną opłatą.

Zapraszamy cały rok!